varicela(varsat de vant)

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de claudiavioleta16 cu 9 ani in urma.

buna ziua am 32 de ani am avut varicela in copilarie dar acum 6 ani am avut nevoie de sange ac***a o anemie mica(6), anul acesta in ianuarie fetita mea a facut varicela si am facut din nou varicela am fost plina de bubite cu lichid transparent,bubitele miau aparut pe data de 30 ianuarie 2014,azi suntem in 18 mai 2014 si prima bubita aparuta pe sanul stang inca pare a fi activa atat ca nu mai are lichid transparent in ea, ci tulbure,are aceiasi marime ca in in prima zi,restul sau vindecat dupa vreo 4 saptamani,miar prinde tare bn un raspuns ,ce se intampla sau ce as putea face? va multumesc anticipat

Raspunsuri (6)

Dr. Tamara Marcovici

acum 9 ani

Buna dimineata.
Opiniez pentru consult dermatologic si evaluare hematologica. Multa sanatate!

andrei

acum 9 ani

buna ziua, pentru varicela adulti se poate trata cu aciclovir pentru a reduce infectia? sau =trebuie lasat organismul sa se imunizeze singur?
merci

Elena

acum un an

Eu am făcut varicela acum9zile și am acciclovir pastile și isoprinosine,multe persoane spune sa las corpul să lupte însă eu ascult sfatum medicului!

orosz ioan claudiu

acum 8 ani

Si ieu am da nu stiu cum sa scap de ia si cie tratament sa iau ma puteti ajuta si pe mie

oros ioan

acum 8 ani

Buna sunt claudiu si am 25 de ani si am varicela de vant puteti sami spuneti cum sa ma tratez

oros ioan

acum 8 ani

Buna sunt claudiu si am 25 de ani si am varicela de vant puteti sami spuneti cum sa ma tratez