varicela cu bautura

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de izu cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Sotul meu a facut varicela,de aproximativ 10 zile.Intrebarea mea este daca se poate consuma alcool in cantitati mici,un pahar de vin ca de exemplu.Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Nu.

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

În principiu, colaboratoarea noastră ! Iuli , are dreptate , Dar...
1 Dacă a avut răbdare 1o zile , ar mai putea să se abtină o săptămână,când eruptia cutanată este de deja în declin ( perioada serologică fiind deja depăsită )
2. Ce garantie aveti că se va multumi numai cu un păhărel,fie el si chiar de
vin ???
Sănătate Dr Emil Otesteanu

Vodasabyna

acum un an

Am băut 3-4 guri de bautură și am varicela are ceva