scarlatina

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de elaina cu 13 ani in urma.

Buna,fetita mea de 4 ani a fost diagnosticata cu scarlatina acum o luna,i s-a aplicat si tratamentul dovut pentru aceasta boala,dar de cand au diagnosticat-o fetita mea are si acum dupa o luna ganglionii rosii si umflati,iar limbuta ii este inca rosie si plina de bubite.Am fost cu ea de nenumarate ori la medic dar copilului nu-i trece aceasta boala,tin sa mentionez ca nu avut decat in prima zi febra,dupa aceea a fost tot timpul vioaie,dar pe mine ma preocupa durata bolii.Va rog daca este posibil sau ati trecut prin asa ceva,as avea nevoie de un sfat.Cat timp dureaza aceasta boala?Va multumesc si astept raspunsurile voastre

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

Mai multe informaţii despre evoluţia şi durata scarlatinei puteţi obţine de pe siteul Copilul.ro