Scarlatina

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna ziua. articolul despre scarlatina este bun.
Va cer o parere: In grupa fetitei mele un coleg are scarlatina. In aceasta perioada fetita mea a urmat un tratament cu bronhovaxom pentru imunitate. Este posibil ca ea sa contacteze microbul?

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

e sooper articolul cat timp trebuie sa stai akasa dacaa ai scarlatina?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fetita mea are 2.6 ani si am fost internata pe data de 24.09.2008 la spitalul de boli infectioase,testul de penicilina a iesit bun ,dar dupa o zi i s-a inrosit fata si buzita ,mi-au spus ca face alergie la penicilina si i-au intrerupt tratamentul ,dupa care i-au dat LEKOCLAR,la iesirea din spital nu mi-au spus sa o tin in casa, s-au sa mai merg cu ea la control, nici sa-i mai fac analize,.dupa doua saptamani inca o mananca pe spate si mai are pielea aceea de gaina.va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac.NOI AM FACUT EXUDAT SI AU IESIT NEGATIVE,TREBUIE SA LUAM CEVA ANTIBIOTIC,LA IESIREA DIN SPITAL NU MI S-A SPUS NIMIC MULTUMESC.