rujeola

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de bolnav123 cu 12 ani in urma.

Este bine sa fak dus cu apa rece la rujeola nu varicela sau rubeola , la rujeola

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

Buna ziua,

In general in cadrul acestor boli infectioase, pentru o recuperare cat mai precoce, se recomanda pe cat posibil repausul la pat, evitarea efortului fizic, iar dusul cu apa rece reprezinta un stress, un efort in plus pentru organism.
Pentru mai multe detalii despre aceasta boala va recomand urmatorul articol, din care veti intelege mai bine necesitatea repausului, chiar si in convalescenta, datorita posibilitatii aparitiei complicatiilor
//sfatulmedicului.ro/Rujeola-si-alte-boli-ale-copilariei/rujeola-pojarul-sau-cori_632

Va urez o zi buna