Rujeola rubeola sau pojar?

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de MembruMobileAppspaniolu.andy cu 6 ani in urma.

Am fost la doctorita si ma diagnosticat cu bronsita asmatica Mia dat tratament dar nu Mia trecut ....cred CA am altceva ....am rosu in gat ...o pata alba CA o afta....Pete mici transparente deabia se observ ......ma doare capul seara ...face febra38'5 ....ma dor ganglionii ...ma doare gatul...cand expir pe gura se Aude un suierat....tusesc...IMI curge nasul non stop ....am urechile infundate.....ma dor ochii....nam pofta de mancare....stari de oboseala..,.si acu!m Mia iesit niste Pete rosii in zona pumnului care ma mananca cateodata...cred CA ar fi rujeola sau rubeola nu stiu....datimi va rog un diagnostic dupa simtome.....am urmat 5 zile tratamentul doctoritei dar nu e bun de nimic

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Rujeola-si-alte-boli-ale-copilariei/rubeola-pojarul-german_652