Rujeola - pojarul sau cori

Rujeola si alte boli ale copilariei Preventia rujeolei

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

CE SE INTAMPLA DACA LUAM MEDICAMENTE?

Raspunsuri (8)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

AM POJAR.Am iesit afara si am spalat niste covoare.ce se intampla,cum trebuie sa il tratez?va rog,raspundeti-mi si mie.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mi`au aparut niste bubite rosii....inca sunt putine dar continua sa apara...ji sunt ca niste cosuri...este pojar?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Fiul meu,Tudor,are 3 luni(pe 30 dec.).Stranuta,tuseste,are nasul infundat,transpiramai ales la cap,iar dimineata,dupa ce se scoala,tot corpul(de o saptamana).A luat nurofen,paxeladine.Nu i-a trecut. ce sa fac?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Avem citena zile ce cind fiul meu a racit,ii curge nasucul,stranuta si din cind in cind are tuse.Ii dau interferon p-u nasuc si iodinol p-u caile respiratorii.E bine ce-i dau sau nu?poate trebuie altcevasa-i treaca mai repede?

anonim

acum 14 ani

sunteti sigura camedicamentul pentru nas se numeste interferon eu nu prea cred sau sufera copilul deo alta boala

anni

acum 14 ani

sunteti sigura ca medicamentul ptr nas se numeste interferon sufera copilul de o alta boala daca nu incetatati sa i mai mai dati asa ceve ptr o raceala nu primeste nimeni interferon vi le a prescris un medic sau de unde aveti aceste medicamente?M as bucura foarte mult ca eu sa nu fi inteles bine.Aerul trebuie sa fie cat mai umed unde doarme copilul si teperatura nu mai mare de 20 grade. multa sanatate

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am un baietel de 1 anisor febra 39 cu 7 aproape 3 zile nu scade cu nimic i-am dat sumetrolim doctorul zice ca e posibil sa faca pojar asa mic e posibil?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fetita mea, Monica ar 5 luni e foarte racita. tuseste, are febra 38, nu are pofta de mincare, a si vomitat. am fost la doctor, mi s-a spus ca nu e nimic grav e doar o raceala sa ii dau alvedon daca fae febra. are multe flegme cind tuseste. ce tratament pot sa-i dau? locuiesc in suedia