Rubeola

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de pongoo cu 12 ani in urma.

Am rubeola de sambata trecuta, 14 aprilie, si mai am putine pete foarte putin vizibile pe burta. Am voie sa ma duc maine in mall, sambata? ma duc cu masina, este posibil sa apara complicatii? luni pot merge la scoala?

Raspunsuri (3)

ada

acum 12 ani

da poti merge la scoala...maxim 10 zile e perioada de stat acasa...petele nu mai sunt periculoase dupa ce trece mancarimea

Tot eu

acum 12 ani

Am iesit afara si acu ma doare capu foarte rau. De ce? O sa fac complicatii?

tot eu

acum 12 ani

nu am mai iesit afara nici ieri si nici azi, dar petele au ramas, pot sa ma duc maine la scoala? ma mai doare capu foarte putin, dar nu mereu.