Rubeola

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de noonelikeme cu 12 ani in urma.

Buna seara! Am rubeola, eruptia totala mi-a aparut azi dimineata. Ma mananca groaznic.Problema e ca weekendul ce vine(sambata) vom merge cu clasa la o cabana si nu vreau sa pierd acest moment. Este vreo problema daca o sa ma duc?

Raspunsuri (11)

TataNicu

acum 12 ani

Du-te la petrecere caci oricum vor face toti rubeola. Si ce daca fac? Pentru ca oricum trebuie sa faca pentru ca voi nu ati fost imunizati pentru aceasta boala. Mare scofala!

noonelikeme

acum 12 ani

Mie nu imi e frica ca se vor umple ei ci sa nu se intample ceva cu mine .

cristinasimona

acum 12 ani

nu imi place modul acesta de gandire..si eu am rubeola acum,am luat de la un coleg de clasa si mai sunt inca 5 colegi care au tot din cauza lui.ti se pare normal?eu cred ca nu....

noonelikeme

acum 12 ani

aproape toata clasa a vut...si o vor lua-o oricum si ceilalti.

TataNicu

acum 12 ani

Daca faci rubeola acum este mult mai bine decat sa o faci atunci cand vi fi insarcinata si cand ai putea naste un copil malformat din cauza afectiunii. Asa ca ... bucura-te!

noonelikeme

acum 12 ani

Domnule , spuneti-mi va rog daca mi-au disparut bubitele si ies afara pot aparea complicatii pentru mine?

TataNicu

acum 12 ani

nu

IonutzGianny

acum 12 ani

trebuie sa stai in casa la caldura o saptamana.

Alexandra

acum 12 ani

Am rubeola de 4 zilee si inca nu mi`au aparut bubitele . . ma dorr ganglionii de la urechea dreapta . . ce am ?! :(

cristinasimona

acum 12 ani

stai la caldura ca sa iti apara eruptiile,la mine abia in a 5a zi dupa ce mi s-au umflat ganglionii mi-au aparut eruptii..

dany

acum 12 ani

Buna ziua io sunt deja in a 9 zi si nu mi au disparut bibitele de pe burta piept si spate mentionez k am aproape 20 de ani bubitele sau facut cam move cand pot iesi afara k mi sa luat in kasa