rubeola

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de rody1994 cu 12 ani in urma.

Buna ziua am 17 ani si am rubeola de 4 zile si inca am unu dintre ganglionii din spatele urechii foarte umflat iar de ieri mi-a venit si menstruatia,iar acuma am in zona ovarelor mici umflaturi care dor la atingere si sunt moi si mici....eruptia mi-a trecut de mult dar tot ma mai mananca pielea e normal?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Se incadreaza in complexul de simptome in evolutia Rubeolei boala infectocontagioasa. Simptomele vor incepe sa dispara dupa 7-10 zile de la disparitia eruptiei

Monica

acum 12 ani

prima data am avut senzatia ca eu am scris cometariul tau...:))) Am aceeasi varsta si am avut si eu rubeola acum putin timp si la fel imi venise menstruatia...acele mici umflaturi din zona ovarelor cika sunt tot ganglioni aja mi-a spus mie doctora....si e normal ca si cei de la urechi sa se umfle...Si app de mancarimi da mai te mananca putin mai ales palmele :*:* o sa fii bn >:D