RUBEOLA SAU NU?

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de AMI MIC cu 11 ani in urma.

FETITA MEA ARE8 LUNI.TOTUL A DEBUTAT CU O TUSE SEACA,S-A TRANSFORMAT IN TUSE EXPECTORANTA,MUCOZITATI ABUNDENTE.LA SFATUL PEDIATRULUI I-AM DAT NUROFEN,AU TRECUT ACESTEA APOI A APARUT PE BURTICA,GAT,FATA O ERUPTIE CUTANATA CAREIA NU I-AM DAT IMPORTANTA,APOI A FACUT UN EPISOD FEBRIL 39 GRADE CARE A DURAT 1ZI SI 1 NOAPTE,AM INTRODUS SI EFERALGAN,NU A MAI FACUT FEBRA DAR S-A ACCENTUAT ERUPTIA,A VAZUT-O DIN NOU PEDIATRUL CARE A SPUS CA NU ESTE RUBEOLA,I-AM DAT XYZAL 3ZILE APOI AM AJUNS LA URGENTA PENTRU CA S-A ACCENTUAT.ACUM II DAU KETOF SI AS VREA SA STIU DACA ESTE SAU NU RUBEOLA,GANGLIONII NU SUNT INFLAMATI SI ARE STRICT PE ABDOMEN,GAT,FATA SI UN PIC PE SPATE.AU TRECUT5ZILE DE CAND AU APARUT SI AS VREA SA STIU CAND II VA TRECE?

Raspunsuri (1)

ILEANA

acum 11 ani

BUNA ZIUA,

AM SI EU UN BAIETEL DE 6 LUNI. AM O MARE RUGAMINTE LA DVS: IN CAZUL IN CARE COPILUL ARE RUBEOLA, AS DORI SI EU SA IAU, DEOARECE DORESC SA RAMAN IAR INSARCINATA, IAR MEDICUL MI-A SPUS SA DACA FAC VACCINUL SUNT IMUNIZATA 50 %. DACA SE POATE SA MA CONTACTATI PE ADRESA DE MAIL [email protected]. VA MULTUMESC MULT PENTRU INTELEGERE.