rubeola la bebelus

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de livialupu cu 12 ani in urma.

buna ziua!
as dori sa stiu daca bebelusul se poate imbolnavi de rubeola in conditiile in care este alaptat la san, dar nu exclusiv. mentionez ca la analizele efectuate la inceputul sarcinii au aparut anticorpi existenti pt rubeola ceea ce indica faptul ca am avut boala in copilarie. acum exista membri ai familiei care au rubeola si vroiam sa stiu daca este si bebe in pericol. (bebe are 4 luni)
multumesc anticipat pt raspuns!

Raspunsuri (6)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Izolati bebele si mama de membrii familiei car au rubeola. Mama nu face dar bebele poate face.

livialupu

acum 12 ani

si in cazul in care face si bebele exista riscuri? cum se manifesta la bebelusi?

adrian

acum 12 ani

buna ziua!am facut rubeola de luni spre marti,atunci mi-au aparut bubitele,azi nu mai am .pot iesi duminica in oras 2-3 ore?

ionce mihaela ionela

acum 12 ani

ce se poate intampla cu o fetita de 14 luni daca are rubeola,poate fi grav?

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Nu este nimic grav.

Utilizator11569394182

acum 4 ani

Buna ziua am o fetita de 4 luni și tati i așa niste bubițe și i dispar și i apar i în palmă are și pe mâne și la încetura i se face am mute fost cu ia la doctor.si tata modat creme da deja a.nu știu ce să mai fac.?????