rubeola la 32 ani

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de stnissa cu 12 ani in urma.

buna seara, de marti dupaamiaza pe piele au erupt o multime de vase de sange intai pe fata, apoi pe gat, brate, abdomen si picioare am mers la medic miercuri si mi-a confirmat am rubeola , au trecut cinci zile cand pot face dus si merge la servici, sunt in concediu medical pana vineri 17 02 2012, multumesc

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Dupa 7 zile de la disparitia eruptiei, puteti sa va reluati activitatea, nu mai sunteti nici contagios.

andreea

acum 12 ani

am un fel de imflamatie lombosciatica,acuma nu am dureri mari,doar daca ridic ceva de jos sau daca tusesc,mi se fac perfuzii cu vitamine si ketonal,imi puteti spune cat timp ma tine in spital?

Epidemie de rubeola

acum 12 ani

In ultimile 10 zile au intrat aici pe forum foarte multi, aproape zilnic 1-2 care au rubeola. Asa ceav nu a fost mai inainte. Trebuie sa fie o epidemie de rubeola. Poate a adus vantul si frigul rusesc rubeola in loc de ruble, Ciudat fenomen.

Musat

acum 12 ani

Cum sa ma feresc?

Buna ziua ! am varsta de 32ani si nu am avut nici o boala in copilarie(cele pe care ar fi trebuit sa le aibe fiecare copil).As dori sa stiu daca aceste boli trebuiesc neaparat sa apara sau daca exista vreo''''''''''''''''usita'''''''''''''''' de scapare definitiva.Va multumesc!