pot sa imi vopsesc parul ?

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de beatrix205112910 cu 9 ani in urma.

Buna ziua ...pot sa imi vopsesc parul daca am varicela?mi-au cazut crustele de pe cap ,mai am cateva pe corp.mai sunt contagioasa la o saptamana ?ce se intampla daca ma vopsesc?

Raspunsuri (1)

Sari

acum 9 ani

Toate ranile care le-ai avut, si unele poate nu sunt complet vindecate, vor prelua toxinele din vopsea, se pot infecta sau alte complicatii.
Incerca macar vreo doua saptamani sa stai asa cum esti, ca vindecarea si refacerea pielii sa se faca complet.
Sanatate.
Incearca sa te ungi zilnic cu ulei de catina, la radacina, seara, si atunci parul se va colora, va straluci de sanatate si se va reface mai rapid tesutul epitelial.