Pojarel la 5 lunite? Va rog o parere?

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de MembruMobileApp1506890196 cu 6 ani in urma.

Buna seara , fetita mea in varsta de 5 luni a facut febra 3 zile la rand si diaree 3 zile in a4a zi-i de dimineata am observat iubite mici roșii pe fata gât urechi cap burtica, spate , mentionez ca sunt in uk am fost la doctor si miau spus că e alergie de la haine desii spăl cu același detergent are aceleași hainute, ei au apăsat pe bubite si au vazut ca dispar pentru 1 secundă 2 , sunt sceptică ... bubitele nu se simt la mâna fiind catifelată pielea .. dati.mi o parere va rog mult de tot .. am mai si scos-o afara din casa astăzi deoarece m.au chemat la control sa o vada .. Mâine miau sugerat sai fac test la sânge..Ce credeti? Va multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Rujeola-si-alte-boli-ale-copilariei/rujeola-pojarul-sau-cori_632