PETE ROSII PE FATA SIIN CAP

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de matei11 cu 14 ani in urma.

FETITEI MELE DE NUMAI 3 LUNI I AU APARUT NISTE PETE ROSII PE FATA SI IN CAP DE DOUA ZILE ,NOPTILE NU MAI DOARME,SE FOIESTE DE PARCA AR MANCAO TOT CORPUL.STIE CINEVA CEVA REFERITOR LA CE I SE INTAMPLA''?DACA MA POATE SFATUI CAREVA,VA ROG? ORI SA MA DUC CU EA LA URGENTE AZI.

Raspunsuri (6)

Maria C

acum 14 ani

Poate este o alergie, mergi cu ea la medicul pediatru sa o vada, sa o consulete. Numai bine!

andreea

acum 14 ani

varsat de vant ar putea fi ! E de mers la doctor nu gluma!

Eliza

acum 14 ani

Am doar 12 ani si am pete rosii pe fata:nu ma dor,nu le simt apsolut de loc. Am aceste pete de la 3 zile dupa nastere. sper sa nu fie la fel si la fetita ta.

matei11

acum 14 ani

ELIZA,fetitei mele i-au trecut petele,nu a fost decat o alergie,am fost la medic si mi-a dat o crema si un sirop si i-a trecut.Totusi nu inteleg tu ai de 12 anisori problema asta si nu au gasit nici un diagnostic ,ce poate fi ?sper sa ti treaca si sa-ti fie bine,ai grija de tine.

Florin

acum 13 ani

ce fel de sirop ai primit de la medic si ce crema?!?

www.bancuribune.com

matei11

acum 13 ani

florin,crema se numeste vaspit pomada ce contine750mg ester butilico de la fluocortina,iar siropul atarax ce contine 2mg de hidroxizina dihidrocloruro,eu iti spun denumirea din spania daca iti poate fi de folos,numai bine