perioada de izolare rubeola

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de moroianu.bogdan cu 12 ani in urma.

am stat 5 zile in casa...fara sa ies deloc afara...are ceva dak a sasea zi ies afara? bube nu mai am pe corp din a3a zi si e foarte cald afara ..

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Este recomandat sa stai izolat 7 zile dupa aparitia eruptiei cutanate, perioada in care sistemul imun este mai scazut si receptibil la infectii.

moroianu.bogdan

acum 12 ani

bubele dupa ce au disparut pot reapare din nou dak iesi din casa?? si ganglionii de la gat si cap knd dispar?

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Nu, eruptia nu reapare. Ganglionii pot persista o perioada de tip dupa disparitia eruptiei cutanata.

moroianu.bogdan

acum 12 ani

si inca cv...am toti ganglionii umflati cred( cei de langa ureche..limfatici, cei mai jos de subbrat si cei inghinali iar unul la nivelul capului)...e normal sa am acesti ganglioni umflati?