ochi inrositi

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de iulian1979 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ! Este normal la aceasta boala inrosirea ochilor si dureri continue in partea posterioara a capului ? Este necesar anuntarea salvarii sau e normal sa stam asa pana ii trece rubeolei furia ? Multumesc mult si astept cu interes raspunsul dvoastra !

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Rubeola se insoteste de marirea ganglionilor retrooccipitali care sunt si durerosi , ca si congestia conjuctvei oculare. Vor dispare treptat.

iulian1979

acum 12 ani

Multumesc tare mult de raspuns. O zi buna sa aveti !