Nu am bubite rubeola

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de delu5on cu 12 ani in urma.

Buna ziua.vineri 16 martie am fost la doctor si am aflat ca am rubeola ma simteam prost de cateva zile mai precis de marti 13 martie.am ganglioni umflat pe ceafa si dupa urechi.dar in continuare nu mi-au aparut eruptii doar m-am inrosit putin la fata si am 2-3 bube care nu ma mananca.doctora de acolo mi-a spus ca daca pana luni nu-mi apar sa ma prezint din nou la spital.pot sa-mi apara si mai tarziu?sa ma ingrijorez de ceva?

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Urmeaza sfaturilei medicului ! Nu trebuie sa=ti faci griji, evolutia si simptomele nu sun la toti facientii la fel