Modalitati de transmitere a infectiilor

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

pentru hepatita C cum pot sa va trimit rezultatele,la ce nr de telefon sau adresa de e-mail ca sa puteti sa-mi trimiteti un tratament ce pot sa-l iau.
sper sa primesc un raspuns de la voi daca se poate pe adresa aceasta de e-mail.
Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

alin58

acum 16 ani

Pentru hepatita C exista un singur tratament: terapia combinata de interferon si ribavirina.
Pentru aceasta se face un dosar care se depune la casa de asigurari pentru aprobarea tratamentului deoarece este foarte, foarte scump dar pentru cei asigurati se asigura gratuit.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

pentru hepatita B care este cel mai bun tratament?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

se poate transmite si de catre insecte;pureci,paduchi,tantaretc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

lucrez la un camin de copii abandonati sau cu parinti fara posibilitati de a-i intretine acasa.Au venit la camin cu diferite boli infectioasa unele chiar tratate nu au disparut.Cum ma pot proteja pe mine si familia mea,atat timp cat vin in contact cu acesti copii de luni pana vineri?