mi-a iesit pete rosii pe gat si abdomen

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de arpad183627 cu 13 ani in urma.

ce medicamente as putea sa iau ca sunt in statele unite si nu stiu ce trebuie sa cumpar

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

După descriere ,pare o erupţie alergică . Deci evitaţi alimentele condimentate,si brânza , oulele iar ca medicaţie un preparat antialergic ( ca pentru orice urticarie ) Claritine un comprimat pe zi .
Nu pare rujeola la care vă gândiţi caci nu aveti febră si erupţia are o altă localizare !
Dr. Emil Otesteanu.

eu_mereu

acum 12 ani

buna ziua mi-au aparut acum cateva zile pe piele niste bubite rosi putin el ainceput si apoi mai multe am luat calaritine si au inceput sa se usuce
imi puteti spune ce am

iancu daria

acum 10 ani

Buna ziua! Ieri (17.06.2013) de dimineata am vazut in zona gatului si pe burta niste bubite micute destul de dese!Am fost la doctorul de familie si mi-a spus ca am facut intoxicatie de la un aliment,si mi-a dat o reteta cu Peritol si Calciu.Seara cand le-am luat,dupa 30min am vomat.Acum am observat ca sunt mult mai multe si au aparut si pe fata si cateva pe picioare , iar azi cand le-am luat nu am mai vomat dar tot nu au disparut.In aceste 2 zile am avut o stare foarte neplacuta;nu aveam chef de nimic si simteam capul greu...dar bubitele nu au disparut!Ce pot sa fac in cazul acesta?