Mancarimi groaznice

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de SpellSinger cu 12 ani in urma.

OK.M-am dus la spital si au zis ca am pojar..ma rog toate bune si frumoase si la vreo 2 zile dupa prima eruptie (pe fata),a inceput sa ma manace pielea groaznic cand incerc sa dorm.Vreau sa stiu de ce ma manca pielea asa groaznic doar cand vreau sa dorm si cat o sa mai tina mancarimile.Prima eruptie a fost acum 4 zile.
O zi buna

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Eruptia din rujeola incepe pe fata si se extinde pana pe varfurile degetelor de la maini si picioare. Mancarimea este determinata de modificarile temporare la nivelul fiecarui element eruptiv ( invazia de sange la acest nivel ) Nu face cruste si nu lasa urme. tegumentele se pot pudra cu talc mentolat .

lavinia

acum 12 ani

de 2 zile numai dorm.mancarimile ma omoara.ce pot sa fac? vreau sa stiu ci eu cand pot sa dorm linistita. sau daca pot face ceva ca sa imi treaca mai repede mancarimea

marius

acum 11 ani

am rubeolade doua zile dar tot de doua zile am niste mancarimi groaznice in capul penisului care nu ma lasa deloc.ce pot face sa scap de aceste mancarimi? o seara buna.