mancarime rubeola

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de Aabbb cu 12 ani in urma.

Buna seara.Am rubeola de cateva zile ,iar bubitele mai sunt prezente doar intr-o mica parte a corpului.Totusi am o problema cu mancarimea in zona genitala.Este normala?Ce pot face ca sa scap de ea?

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Rubeola se insoteste de eruptie si prurit cutanat in mod frecvent. Ameliorarea mancarimii se poate face cu "tlac mentolat "

Aabbb

acum 12 ani

"tlac mentolat " este cumva aceeasi substanta care se aplica in cazul "varsatului de vant"? Multumesc pentru raspuns si pentru promptitudine.

IonutzGianny

acum 12 ani

nu mai da banii pe tot felul de p***ai.incearca sa te abtii si gata.o zi sau doua te mananca,dupa aia nu mai ai treaba:)

Aabbb

acum 12 ani

oricat as incerca,nu prea pot dormi....