iritatie sau ce?

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de vyo12345 cu 12 ani in urma.

mi-a aparut o iritatie pe obrazul satng

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Eruptia din bolile contagioase nu are caracter de iritatie si este insotita si de alte simptome. Daca nu dispare cu o crema simpla consulta medicul de familie.

dienisticus

acum 12 ani

Sunt in a 3-a zi de rubeola , azi mi-au disparut petele , dar am sase ganglioni umflati pe gat si pe cap in dreapta si sapte in stanga , dintre care doi ma dor foarte foarte tare , ei sunt de diverse marimi , de la boabe de fasole la mingi de ping-pong , le pot face ceva , este normal ?