Icterul

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

buna
am o fetita de 9 luni si jumatate si am observat ca are in jurul nasului, in palmi, si in talpa piciorului, o nuanta destul de pronutata galbena.
nu stiu ce sa fac
sa fie icter? sa fie alta boala?
ajutati ma va rog
multumesc

Raspunsuri (5)

Dorina6899908

acum 15 ani

Eu am o problema de intelegere. Nu inteleg dece ,o mamica nu merge cu bebelusul la medicul de familie sau pediatru, pentru cea mai mica problema. Cum poate cineva ,de pe forum,fara sa fie medic ,sau chiar daca ar fi, sa puna un diagnostis si sa prescrie un tratament ,fara sa vada copilasul ??? Ati avea curajul sa va tratati bebelusii,care sunt lumina ochilor vostri, dupa parerea unuia sau altuia ??chiar daca este de bunacredinta ?? Aceasta este nelamurirea mea....

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Cel mai bine mergi la un pediatru, acesta iti poate oferi ajutorul de care ai nevoie.

Maria Octavia

acum 15 ani

Poate fi icter sau orice alta boala de ficat, anemie, etc. Mergeti urgent la medic cu fetita.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am si eu o problema poti pati ceva mai grav daca ai icteru mare?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua. Sotul meu in varsta de 29 ani a avut de curand o interventie chirurgicala: extirparea colecistului din cauza continutului ridicat de colesterol. Dupa operatie, doctorul chirurg mi-a explicat ca a gasit ceva ciudat la ficatul sotului meu. Dupa cateva zile s-a descoperit ca are icter. I s-a ingalbenit ochii si pielea si are bilirubina foarte ridicata. Nu stiu daca a aparut de mult sau daca o are de curand. Vreau sa stiu ce tratamente exista pentru acest sindrom. Va multumesc,