ganglion dupa ureche

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de maryy2oo7 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ! Am o fetita de 5 ani si de trei zile face febra, 38,9 , fara a avea alt simptom,iar ieri dimineata i-a apraut un ganglion micut la urechea stanga. Ce poate sa fie ?!?! Am fost cu ea s-o vada un medic si mi-a zis sa stau cu ea acasa trei zile si s-o urmaresc daca ii mai apar alte simptome si i-a aparut acest ganglion. Are scaun normal, spre uimirea mea, are scaun zilnic, ea de obicei are scaun la doua, chiar trei zile, n-o doare capul, starea generala este buna, n-are rosu in gat, la plamani a ascultat-o si nu se aude nimic. I-am facut urocultura, tesul a iesit negativ. Ce ma sfatuiti ? Va rog, din suflet, sa-mi raspundeti, chiar sunt disperata !!!

Raspunsuri (6)

limfa

acum 12 ani

Cand este stagnare in sistemul limfatic aüare o inflamatie si deci o umflatura.
Faceti masaj usor in zona gatului, de-a lungul canalelor limfatice de 2-3 ori pe zi.
Pt. aceasta febra si infectie cumparati remediul homeopat Ferrum phosphoricum CH7 si dati sa suga cate o granula de 5-6 ori pe zi cam trei zile sau pana trece febra. Un tub costa 6 lei, numai la farmacii homeopate, nu are nici un fel de efecte adeverse si nu contine nimic daunator (doar zahar si energia acestei substante insa nimic material din substanta)

maryy2oo7

acum 12 ani

va multumesc din suflet pt raspuns ! sa inteleg ca nu sunt motive de ingrijorare ?!?! sa nu-i fac si alte teste ?!?!
in tg jiu nu avem farmacii homeopate, sper sa-l gasesc in plafare . ganglionul i-a aprut dupa ce n-a mai facut febra. o sa-i fac masaj cum mi-ati recomandat .

maryy2oo7

acum 12 ani

va multumesc din suflet pt raspuns! deci nu sunt motive de ingrijorare ? sa nu-i fac alte teste ? ganglionul i-a aparut dupa ce n-a mai facut febra. o sa-i fac ce mi-ati recomandat . mai greu cu remediul homeopatic. in tg jiu n-avem astfel de farmacii , dar sper sa-l gasesc in plafare. o zi buna sa aveti !

maryy2oo7

acum 12 ani

va multumesc din suflet pt raspuns! deci nu sunt motive de ingrijorare ? sa nu-i fac alte teste ? ganglionul i-a aparut dupa ce n-a mai facut febra. o sa-i fac ce mi-ati recomandat . mai greu cu remediul homeopatic. in tg jiu n-avem astfel de farmacii , dar sper sa-l gasesc in plafare. o zi buna sa aveti !

maryy2oo7

acum 12 ani

va multumesc din suflet pt raspuns! deci nu sunt motive de ingrijorare ? sa nu-i fac alte teste ? ganglionul i-a aparut dupa ce n-a mai facut febra. o sa-i fac ce mi-ati recomandat . mai greu cu remediul homeopatic. in tg jiu n-avem astfel de farmacii , dar sper sa-l gasesc in plafare. o zi buna sa aveti !

Galațanu

acum o luna

Bună ziua , am o fetiță de 1si 4 luni și are de la gât către ureche 2 galci micuțe și an cealaltă parte are2 galcute mici mai an jos de gât...A-mi miște frică să nu aibă ceva grav.