E adevarat

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de Beatriyce cu 12 ani in urma.

Mi.a zis cineva in vârsta ca daca am rubeola nu am voie sa mă culc cu barbatu timp de 6 luni ca asa e din bătrâni si ca e posibil sa rămân cu sechele e adevarat va rog spuneti.mi? Nu am voie sa fac baie si nici sa ies afara pana nu imi trece complet rubeola?

Raspunsuri (2)

eva40

acum 12 ani

Dupa ce va trece boala,traiti o viata normala,lasati babele cu ale lor:)
Cititi mai mult despre asta si veti vedea ca nu se intampla nimic

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Rubeola necesita un repaus la domiciliu 14 zile . Dupa aceasta perioada toate activitatileorganismuluipot fi reluate fara nicio grije sau restrictii. In ceeace priveste o eventuala sarcina , necesita un sfat de la cabinetul ( gratuit ) de plening familial ( ginecologie . pentru mai multe amanunte.