Dureri articulare

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de patri5 cu 12 ani in urma.

Asta e a6a zi de la rubeola. Mi-au trecut toate petele nu mai am nimic. Doar ca am dureri articulare groaznice.
Nici nu mai pot urca scarile din cauza genunchilor .La fel de tare ma dor si coatele, incheieturile si degetele. Am luat calciu si diclofenac pastile dar fara folos . Ma dor pe zi ce trece din ce in ce mai tare . Ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

se poate indica un tratament antialgic (ex: paracetamol) in dozele recomandate de medic. durerile articulare apar ca manifestari ale rubeolei, mai rare la copii, mai frecvente la adulti.

Maria Anghel

acum 12 ani

Imi puteti spune si mie daca patesc ceva , daca fumez iarba (nu legale) si am rubeola? Fumez pentru ca imi trec durerile de ganglioni atat si durerile articulare..

vsk

acum 12 ani

fumeaza linistita , si eu am avut rubeola si treceam mai bine peste cu niste hemp , este tratament pana la urma!

IGN

acum 12 ani

Si eu am rubeola.. Ma dor si pe mine incheieturile etc.. si sunt si eu putin speriat. Daca imi poate spune si mie careva daca iarba are un efect negativ cu rubeola