De ce am fata rosie ?....

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de dani97 cu 10 ani in urma.

Salutare, va rog frumos sa-mi dati un sfat, un raspuns ceva... De cand ma stiu am fata rosie... cand eram mic doar pe obraji dar acum am 16 ani si de la 15 ani pe jumatatea de jos a fruntii, pe obraji, pe barbie, si pe nas o dunga, ii ca si o masca...restul corpului ii alb.
Dar problema ii ca mereu ma simt cald la fata, adeseori dureri de cap, cum o ating se roseste mai rau sau daca mananc ceva cald, in fine ii extrem de sensibila dar numai unde este rosie ii asa (zici ca am o masca pe fata). La caldura si la frig ce sa mai zic; se inroseste instantaneu si mai rau. In diferite situatii (nu cand am emotii) numa simt dintr-o-data ca se incalzeste si se inroseste foarte rau dar numai zonele alea, jumatate din frunte ramane alba la fel si partile fetei extreme (adica conturul... sa zic asa) ale fetei. Am si ceva puncte rosii pe frunte dar in mijloc deasupra nasului. Deci ce poate fi? De ce sunt cald mereu la fata ? De ce ma doare capul destul de des ? Si de ce nu ii toata fata ci in proportie de 85 % ii alba ( jumatate din frunte, la nas pe la barbie, si zona unde am barba)
Multumesc !

Raspunsuri (1)

CornisRaul

acum 8 ani

Si eu caut raspunsul acestei intrebari.. Am acceasi problema