Buna ziua

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de Eduardslv cu 12 ani in urma.

Buna ziua .. am rubeola de 6 zile si vreau sa iau un anti-inflamnator Diclotard pt ca am gingia inflamata , pot sa iau daca au trecut 6 zile de rubeola .. se mai vad foarte putin acele "pete" . Va multumesc

Raspunsuri (4)

Eduardslv

acum 12 ani

Ps : am 17 ani .

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Nu este nici o contraindicatie .

Eduardslv

acum 12 ani

deci pot sa iau antibiotic ? unele persoane mi-au zis ca nu am voie . Lamuriti-ma

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca in convalescenta oricarei asemenea boli apare o alta afectiune sau complicatie tratamentul necesatr se aplica fara nici o restrictie.