Andreea 15 ani jum.RUBEOLA de 5 zile

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de Andreea:D cu 12 ani in urma.

Buna seara.Pe 10 aprilie dimineata am sesizat ca am o unflatura dupa ureche,prima data am crezut ca am oreon dar mai tarziu o zona a fetei m.i s.a inrosit iar pe gat mi-au aparut niste pete...apoi mai tarziu mi-au aprut bubele...Simtome am avut:Dureri in gat,Dureri de cap,ma durea ganglionu de dupa ureche,nasul si ochii ma mancau.. iar ieri ma luase o raceala imi curgea nasul ca la robinet iar astazi am observat ca numai am nimic si nici numai ma doare in gat.Bubite mai am 10% sa zic si ma mananca tot corpul chiar si in alte zone unde numai am bubitele(Pe picioare,)...Subliniez ca ganglionul de dupa oreche a mai scazut iar eu cred ca in 2-3 zile se v-a duce..Intrebarile mele sunt urmatoarele:
1.Ce pot manca dupa 5 zile de rubeola
2.Am voie sa fac baie pe cap si sa fac dus
3.Ma pot duce la liceu pe 23 cand incep sau trebuie sa stau mai mult.
4.Am voie sa mananc prajeli(carne prajita etc)...
5.Are ceva daca am mai iesit maxim 5 minute in curte?(Am wc-ul in curte si nu am ce sa fac)...Astept raspunsul vostru sau dr doctor cat mai repede v a rog frumos URGENT!!!!!

Raspunsuri (1)

Andreea:D

acum 12 ani

Am uitat sa mai spun ca de azi dimineata au inceput sa ma doara inceieturile mainilor si degetul....