Am rubeola si am o teama

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de hamm3r cu 12 ani in urma.

Buna ziua am aproape 19 ani si am rubeola de 2 zile .Vreau sa va intreb este grav ca mi-au disparut petele asa de repede dupa burta doar dupa 2 zile ca pe maini si picioare tot mai am , ce sa fie oare ? Mai am auzit de la cineva ca iti poate intra bubele in matze si poate creea probleme mari,va multumesc.

Raspunsuri (9)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

eruptia dureaza 1- 3 zile, apoi dispare fara a lasa semne si poate fi uneori urmata de descuamare.

hamm3r

acum 12 ani

A inceput sa ma doara si burta e normal in timpul asta ?

hamm3r

acum 12 ani

A inceput sa ma doara si burta si imi ragaie incontinuu e ceva normal ?

hamm3r

acum 12 ani

A inceput sa ma doara si burta si imi ragaie incontinuu e ceva normal ?

Pena

acum 12 ani

Ai o forma mai usoara de rubeola. M-ai facut sa rad cu intratul bubelor in mate:)))..
Daca tot stai pe calculator, de ce nu cauti informatii pe Google, Sfatul medicului despre rubeola. Poti afla ceea ce intereseaza si nu mai vorbesti '''' din auzite'',''.....
Matele iti ghioraie de la alimentatie...

hamm3r

acum 12 ani

ok multumesc frumos m-am mai linistit putin eram disperat

hamm3r

acum 12 ani

M-am uitat si pe burta si spate numai am absolut nimic dar pe picioare si pe maini tot mai am o sa dispara curand nu ?

hamm3r

acum 12 ani

M-am uitat si pe burta si spate numai am absolut nimic dar pe picioare si pe maini tot mai am o sa dispara curand nu ?

hamm3r

acum 12 ani

M-am uitat si pe burta si spate numai am absolut nimic dar pe picioare si pe maini tot mai am o sa dispara curand nu ?