Strănut in fiecare dimineață

Rinita alergica

Postata de MembruMobileApp150330210428149 cu 7 ani in urma.

Bună ziua. Pot sa zic ca de foarte mult timp (1 an, poate chiar 2) strănut aproape în fiecare dimineață. Ma trezesc deseori dis de dimineață din cauza stranutului. Tind sa cred ca nu are cum sa fie o alergie deoarece nu ma simt sensibil la ceva anume, iar pe lângă asta am și nasul înfundat. Treaba asta tine vreo oră-două după momentul trezirii după care revine totul la normal. Am aproape aceleași simptome ca ale unei răceli. Dar evit sa cred asta. Cred ca a-și fi prima persoana din lume care e răcită 2 ani de zile. Îmi curge nasul aproape într-una și strănut de câteva ori bune. Ca sa evit suflatul nasului într-una și fără vreun rost am recurs la "dopuri" din șervețele :)). În fine... Voiam sa știu dacă a mai fost cineva asa ciudat ca mine. Devine enervant și obositor sa fii mereu trezit la 6 (chiar și în week-end :D ) de stranutului și tot tacâmul unei răceli serioase. Dacă aveți ceva staruri le primesc cu drag. Mulțumesc pentru răbdarea de a citi pana la capăt.!

Raspunsuri (2)

Utilizator11628137229

acum 2 ani

Și eu am aceeași experiente,... Nu știu explica.

Ilie

acum 2 zile

Mă simt la fel ca și tine,de vrio jumate de an,dar menționez că mă aflu în marea Britanie,cînd plec în tara,dispare aceste simptome,nici eu nu înțeleg ce poate fi