Dependenta de rinofug invinsă?

Rinita alergica

Postata de MembruMobileApp150330210428141 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am fost dependent de rinofug cam aproximativ 1 an de zile. La inceputul lunii iunie am renuntat la rinofug pentru 2 saptamani.. a fost greu. Pana intr-o seara cand m-ia fost infundat nasul asa de tare incat m-am picurat o data. De atunci au mai trecut aproape 2 luni fara rinofug deloc! Un timp dezastruos deoarece in fiecare seara mi se infunda nara dreapta, foarte rar si stanga. Dar de retinut este ca seara mi se infunda doar o nara. De 2 zile simt dimineata caile nazale foarte uscate si ma ustura. M-am picurat cu ceva Lavaj Nazal hidratant dar mi-a infundat nasul de tot. Asa ca am folosit rinofug. De rinofug pot zice ca am scapat. Dar de ce mi se infunda o nara doar seara? Posibil alergie la praf (stau langa o strada cu mult praf si intr-o camera izolata cu polistiren gros ssi parca fara aer). Cum as putea rezolva aceasta treaba?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/congestia-nazala_7958