tendinita!?!

Reumatisme degenerative

Postata de Mirela121125349 cu 15 ani in urma.

Buna seara...am si eu o problema la nivelul bratului stang...durerile se resimt de la nivelul cotului pana la incheietura mainii(spre interior)insa ceea ce ma sperie foarte tare este faptul ca ultimele 2 degete,respectiv inelarul si degetul mic par a fi amortite,nu le simt...la fel si zona palmara a acestor degete....nu le pot folosi,daca incerc sa prind ceva cu acestea ...imi scapa... cu toate ca intepatura unui ac o simt....Medicii de aici spun ca ar fi o tendinita,mi au prescris Aulin...insa nu a schimbat nimic.Precizez ca in domeniul in care lucrez,se fac zilnic aceleasi miscari 10h/zi(etichetatura);nu stiu daca acest lucru este motivul acestor dureri sau nu.....Va rog sa mi spuneti ce medicamente pot lua pt disparitia acestor simptome....VA MULTUMESC ANTICIPAT

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna Giorgia,
Ce nu inteleg eu este - acest doctor la care ai fost ti-a facut o radiografie sau o ecograrfie? Sau ti-a spus pur si simplu sa iei aulin?

victor59104988

acum 15 ani

Cel mai probabil aveti un sindrom de tunel cubital adica compresia nervului ulnar la nivelul cotului. Consultati un serviciu bun de Chirurgie Plastica - Chirurgie a Mainii. Munca repetitiva pe care o prestati poate fi un motiv al aparitiei acestei afectiuni. Puteti incerca sa va menajati o perioada cotul respectiv.
Multa sanatate

Andreea

acum 8 ani

Si eu patesc exact la fel. Am fost la doctor si mi s-au facut analize, rezultatele au iesit bine. Posibil sa fie de la pozitia la calculator in cazul meu si a activitatii repetitive. Si la dumneavoastra probabil e tot din cauza activitatii de la locul de munca. Eu nu am gasit inca o solutie. Va doresc multa sanatate!