salut

Reumatisme degenerative

Postata de vatty cu 11 ani in urma.

salut.. am si eu o intrebare si va rog daca ma puteti ajuta.. de vreo 2-3 luni am inceput sa sumt o durere la spate sub omoplat.. de obicei cand stau in pat mai mult timp .. tin sa mentionez cand fac miscare nu o simt dor cand stau jos.. si ii o durere asa sacaitoare.. si vreau sa stiu de la ce poate fi? de la plaman? sau de la vri-un muschi ceva.. va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Dupa descierea, pare a fi o durere de cauza musculo-scheletala.
Este bine sa consultati medicul reumatolog.

vasile

acum 11 ani

si ii ceva serios? adica ii nevoie urgent sa merg la medic?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu este urgent. Daca simptomele se accentueaza sau devin persistente, este bine sa nu amanati consultul medical.