rezultat ekg

Reumatisme degenerative

Postata de ana-ana172361 cu 14 ani in urma.

ieri am postat o intrebare si mi s-a raspuns ca niste analize exacte ar influenta raspunsul .daca imi permiteti sa mai apelez inca odata la bunavointa d-voastra as dori sa imi interpretati si d-voastra acest ekg.

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Orice analiza, investigatie trebuie interpretata in context clinic.
EKG-ul prezentat (probabil ca este facut in repaus?!) arata modificari de ischemie interitoriul inferior si lateral. Trebuie sa va examineze medicul cardiolog, iar daca acesta va considera necesar va va recomanda si test EKG de efort.