Reumatism

Reumatisme degenerative

Postata de Mihaela.189 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Pe tatal meu il doare mana dreapta de la cot in jos de cateva luni. A mers la doctor si ia zis ca are un reumatism puternic si semi pareza(de la cot in jos). Il doare si nu isi poate controla mana, nu are simt, nu o poate folosi aproape la nimic. A luat ce i a prescris medicul, unguiente, dar nici un efect. Astept si eu un raspuns. Va Multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

A consultat un medic reumatolog?
Reumatismul, de obicei, nu afecteaza numai o singura articulatie. Poate fi o compresie de nerv ulnar ( care trece pe nivelul cotului), o tendinita ( afectare de tendoane), etc, insa numai pe descriere nu se poate pune un diagnostic. Este nevoie de un consult de specialitate.

alex1000

acum 11 ani

E adevarat ceea ce spuneti,si eu lucrez intr-o clinica de recuperare si vad foarte multi pacienti cu diferite afectiuni reumatologice si nunumai.
Maseur profesionist din TG JIU ofer masaj terapeutic,relaxare,anticelulitic la domiciliul clientilor!0760421274