Reumatism-Leucocitar B27

Reumatisme degenerative

Postata de Marieta68 cu 12 ani in urma.

DE 6 LUNI MA LUPT CU BOALA ,DUPA INVESTIGATII MI-A IESIT ACEST GEN LEUCOCITAR B27 ,SI IAU METROTREXAT SI NAPROSIN CAT STAU IN PAT E BINE DAR CAND TREBUIE SA MA RIDIC SUNT ANCHILOZATA NU MA AJUTA PICIOARELE ZICI CA AM CALCAIE DE SILICON PRIMA DATA AM AVUT TORTOCOLIS AM FACUT MASAJ SI FIZIOTERAPIE SI MIA AMELIORAT DAR ACUM IAR AM GATU INTEPENIT .DACA MA ASEZ PE UN SCAUN SI STAU 10 MIN NU MA MAI POT RIDICA MA COSTA CEVA TIMP PANA M PUN IN MISCARE IAR DUPA CE MA MISC CEVA TIMP OBOSESC SI MI SE UMFLA INCHEIETURA DE LA OU PICIORULUI .ATUNCI NU MAI POT SA FAC NIMIC INAPOIIN PAT NOAPTEA NU MA POT RASUCI IN PAT MA TINA CEVA IN PARTEA DREAPTA CA SI CUM MIAR TAIA RESPIRATIA.DACA CINEVA A MAI TRECUT PRIN ASA CEVA SAU STIE DE LA VREUN MEDIC CEVA VA ROG SA IMI RASPUNDA CU MULTE MULTUMIRI DIN SUFLET.MARIA.ADRESA MEA [email protected]

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Medicul reumatolog stabilește diangosticul corect al afectiunii reumatoide si conduita terapeutica( tratamentul de control al bolii, antiinflamator nonsterodian la necesitate, fizioterapie, kinetoterapie). Este important sa efectuati mișcare pentru mobilizarea incheieturilor (a articulatiilor), diverse exercitii ce va pot fi aratate de un fizio-kinetoterapeut.

farmacieimed

acum 12 ani

www.farmacie-imed.blogspot.com

Produsul artroseocor,pentru reumatism

Bajenaru Stefan

acum 8 ani

Buna seara. Ma numesc Stefan am 21 de ani si de vreo 5,6 luni ma lupt cu aceeasi boala la picioare am facut fel si fel de analize tratanente care imi trecea timp de cateva zile o saptamana. Azi am fost iarasi la Dr. Nicolae... Mangalia jud constanta si mi-a recomandat un Dr. Foarte bun acum trebuie sa ma duc vineri pentru programare. Mi s-a spus ca am o boala genetica din neam se trage si mi-a spus ca pot sa iau fel si fel de pastile si injectii dar degeaba cu astea nu scap de boala int-un final mi-a spus sa fac un tratament de lunga durata ca sa imi treaca definitiv... Imi pare rau pentru acesti oameni care sufera de aceasta boala deci eu de 5,6 luni nu pot lucra stau aproape numai in pat deoarece nu ma pot deplasa sunt zile cand ma lasa sa merg zile cand ma tine la pat... Va multumesc pentru intelegere.