Poliatrita reumatoida

Reumatisme degenerative

Postata de Paty2323 cu 9 ani in urma.

Buna seara , am si eu o intrebare, soacra mea sufera de poliatrita reumatoida si as vrea sa o ajut cu un aparat de masaj care sa ii stimuleze circulatia la picioare, ac***a in vedere ca are proteze de titan la solduri si la genunchi, vreau sa stiu daca in primul rand este recomandat sa foloseasca asa ceva . Astept raspuns de la cineva care stie despre ce este vorba si ma poate ajuta . Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

luminita270

acum 9 ani

Draga mea,dupa cum stii aceasta boala este sechelara,nu exista tratament care sa stopeze definitiv boala,sa o amelioreze insa,da.Medicul fizioterapeut/reumatolog este cel mai in masura sa-ti dea aceste raspunsuri.SANATATE!