poliartrita reumatica psoriazica

Reumatisme degenerative

Postata de inabledea cu 11 ani in urma.

buna ziua ,am 38 de ani si sufar de psoriazis ,ma dor incheieturile picioarelor si a mainilor am facut analize si mi-a iesit VSH 104/120 si PCR 6 mg %.As dori sa stiu daca se mai poate trata si care sunt procedurile. va rog sa imi raspundeti. multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, exista tratament care sa opreasca evolutia bolii. Trebuie doar sa consultati un medic reumatolog.

inabledea

acum 11 ani

din ce cauza este VSH mare?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil sunteti intr-o perioada activa ( manifestata prin dureri si tumefactii articulare) a bolii care determina cresterea de VSH.

dana

acum 11 ani

Iti las Id meu de mess si luam legatura. Cunosc o persoana la Galati care sufera de aceiasi boala si care dupa multi ani de suferinta se pare ca a gasit calea buna. Te pot pune in legatura cu ea si astfel vei afla mai multe amanunte. Sanatate multa ... antoneta43