poliartrita reumatica evoluata

Reumatisme degenerative

Postata de catyty cu 12 ani in urma.

va rog sa-mi sugerati un tratament si un regim alimentar ptr poliartrita reumatica evoluata. factor reumatic= 370.

multumesc din suflet

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

catyty

acum 12 ani

multumesc mult

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 12 ani

Tratamentul acestei afecţiuni trebuie prescris de un medic reumatolog deoarece variază în funcţie de urmatoarele criterii:
1.stadiul (boala activa sau in remisiune)
2.severitatea bolii
3.modalitatile de tratament utilizate anterior
4.evaluarea riscurilor şi beneficiilor anumitor modalităţi de tratament