MOLDAMIN

Reumatisme degenerative

Postata de Diana69117084 cu 15 ani in urma.

Va rog sa mi spuneti si mie in cati ml de ser se dizolva moldaminul ca eu am inteles ca in 10 si daca se dizolva in mai putin ce se poate intampla Eu fac injecti de moldamin de 1200 si am impresia ca asis nu imi dizolva in 10 ml de ser si am niste dureri groaznice si dupa 5 injecti ma dor toate oasele mai rau Eu a mai facut acum 2 ani injecti si dupa 2 injecti am putut sa merg si nu ma dureau asa rau

Raspunsuri (5)

rodica109119930

acum 15 ani

Buna ziua!

Este cel mai bine sa respecti indicatiile de adminstrarea, riscul daca il amesteci cu mai putin de 10 ml de ser este sa nu se dizolve complet si tu sa nu beneficiezi de doza optima terapeutica.

In ceea ce priveste durerile osoase si articulare exista anumite produse din plante pe care le poti folosi nu numai pentru atenuarea durerilor dar chiar si pentru refacerea zonelor afectate.

Iti dau 2 linkuri pe care sa te uiti:
1. http://www.flavin7.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=37
2. http://www.flavin7.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=42
3. http://www.flavin7.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=58

Din experienta iti spun ca am avut pacienti cu afectiuni reumatice si osoase care au obtinut rezultate folosind aceste produse.

Ma poti gasi si la Centrul Naturist de Evaluare a Sanatatii SERAFIM din Bucuresti. Telefon 0732144497 pentru programari.

Cu respect, Dr.Adelina Gutan, www.centrunaturist.ro

bianca

acum 12 ani

este adevarat ca moldaminul dezvolta?

dr

acum 11 ani

da

gina

acum 10 ani

este adevarat ca moldaminul mareste sanii?

denisa

acum 8 ani

administrarea moldaminului se face im (intramuscular)dilutia se face cu apa distilata 10 mil ...niciodata cu ser fiziologic , pentru ca sansa este sa nu se dizolve bine, si sa se infunde acul.