masaj

Reumatisme degenerative

Postata de maronica cu 13 ani in urma.

cat dureaza perioada de efectuare a masajului recuperator in cazul distoniei musculare la antebrat drept,articulatie pumn?

Raspunsuri (1)

Adina

acum 13 ani

NU SE FACE MASAJ IN DISTONIE!
Se face doar kinetoterapie si trebuie sa gasiti un kinetoterapeut bun care a mai tratat asaceva, o noutate medicala este folosirea curentilor de tip FES (un soi de curenti cu panta exponentiali) care stimulaza direct nervul, scazand spasticitatea si acesta este valabila in doar in putine cazuri.
Deci cautati doar un kinetoterapeut!