MANA DREAPTA

Reumatisme degenerative

Postata de mihaelabarsanu cu 13 ani in urma.

DE VREO 2 3 LUNI MA DOARE MANA DREAPTA O DURERE IN INTERIORU MAINI SI MIAMORTESC DEGETELE TOTE SI MA SI DOR AM TOT INCERCAT MAI TOT FELUL DE UNGIENTE DAR NU A PREA DAT CEVA REJULTATE CE MA SFATUITI SA FAC? VA MULTUMESC

Raspunsuri (2)

ionica

acum 13 ani

Poti incerca sa-ti iei de la farmacie gelul diclofenac sa vezi daca iti va trece durerea, daca nu, mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere catre spital, sa te consulte un specialist.

Victor Richard

acum 13 ani

Ar trebui sa faci o radiografie, ca medicul sa vada care ar fi cauza acestori dureri. Ea poate fi reumatica, pot fi probleme de circulatie periferica, etc. Poate fi si o tenosinovita de efort, de exemplu, cam acestea ar fi simptomele. Consulta totusi un medic ortoped pentru un diagnostic corect.