Lyrica

Reumatisme degenerative

Postata de reby cu 13 ani in urma.

Asa cum am mai scris mama mea sufera de artroza dar acuza si dureri in talpi, furnicaturi, intepaturi si spune ca isi simte talpile stranse ca intr-un corset, toate acestea dispar cand ia lyrica. Ce ar putea fi?

Raspunsuri (4)

Andrea

acum 13 ani

Interbarea mea este de ce ia mama ta Lyrica? Stiu ca Fibromialgia se trateaza cu Lyrica, iar unul dintre simptomele Fibromialgiei sunt dureri, posibil furnicaturi, insomnie, sensibilitate la frig si altele.. S-ar putea ca mama ta sa aibe Fibromialgie?

reby

acum 13 ani

lyrica i-a fost prescrisa de medicul reumatolog, impreuna cu alte medicamente. Insomnii nu are, ea nu doarme di cauza acestor dureri, pe perioada cand ia lyrica ne mai ac***a acele furnicaturi si acea neliniste in picioare la nivelul gambelor, doarme fara probleme.
Faptul ca a luat antidepresive, somnifere, anxiolotice si alte alea, mai bine de 30 de ani (nu mai ia de 3 ani), va spune ceva?

Constantin

acum 13 ani

Exista terapii complementare care au efect benefic-0722344290

Alin

acum 10 ani

Diabet. Simptomele astea le am si eu si am fost diagnosticat cu diabet.