Lui mama i se umfla mainile si picioarele

Reumatisme degenerative

Postata de alyofficiall cu 10 ani in urma.

De 10 ani lui mama i se umfla mainile si picioarele a fost la medic analize facute ,a fost si la endocrinologie toate analizele in limite normale .......totusi i se umfla mainile si picioarele unde a trebuit sa se adreseze ?

Raspunsuri (3)

Simona Antoniac

acum 10 ani

pentru picioare sa foloseasca ciorapii medicinali ca sunt foarte buni. Este important sa nu manance sarat ca poate retine apa in organism. Suplimentar ii recomand tratamentul cu zeolit lichid, face minuni in astfel de cazuri.

Mirna

acum 10 ani

Daca ia medicamente, e posibil ca una din reactiile adverse sa fie retentia de apa in organism. Tinctura din fructe de soc si ceaiul diuretic elimina apa in exces.

VISAN CONSTANTA

acum 10 ani

Cauzele mainilor si picioarelor umflate pot fi multiple. Va recomand investigatii serioase ale rinichilor si ficatului. Pentru alte informatii va rog sa ma contactati la tel. 0735 169 039