gonartroza

Reumatisme degenerative

Postata de didi1 cu 11 ani in urma.

un inceput de gonartroza poate fi vindecat?am urmat tratament cu arcoxia si de o lun e si jumate iau piascledine 1 / zi.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu se poate vorbi de vindecare ci doar de incetinire a progresiei .Gonartroza reprezinta degenerarea cartilajului articular de la nivelul genunchiului- pentru care nu exista, pana in acest moment, solutii care sa vindece afectiunea.