genunchi umflat

Reumatisme degenerative

Postata de carbo cu 10 ani in urma.

prietenul meu are 30 ani si tot i se umfla genunchiul, face lichid, il scoate si merge din ce in ce mai greu. unde sa mergem?

Raspunsuri (4)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Va recomand sa consultati un medic reumatolog. Sunt necesare investigatii si un tratament corespunzator. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )
www.medreflexline.ro

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

De consultat un medic reumatolog si de efectuat investigatii de specialitate.

sorina2004

acum 10 ani

Buna ziua,
Cumnatul meu suferea exact de aceasta cauza in urma unei sarituri "prost" gandita. A facut un RMN iar diagnosticul a fost- ruptura de ligament...:( L-a operat bineinteles de urgenta si acum este OK. Asa ca nu sta pe ganduri fuguta la specialist nu-i de gluma...
Multa sanatate!!! :)

rodi

acum 10 ani

buna!am 30 de ani ,am fumat vreo 8 ani si m-am lasat ,am 1.69 si 63 kg ,lucrez de vreo 7 ani cel putin 8 ore in picioare fara pauza ,acum in ultimii 2ani am observat ca mi sa-u unmflat genunchii ,nu ma dor dar scartie cand ma ridic sau fac genoflexiuni.E vreun semn ? exista vreo terapie sau medicament sa mi se desumfle genunchii?multumesc!