fizioterapie / extrasistole

Reumatisme degenerative

Postata de MIRELA19100880 cu 15 ani in urma.

De 5 zile fac fizioterapie (2 tipuri de curenti + laser si ultrasunete), mai am 5 zile de facut, pt. o durere acuta in calcai - se pare osteofite.
Problema e ca de cand am inceput curentii am si extrasistole, destul de multe si cele mai suparatoare sunt noaptea, ma sperii f. tare si am ajuns la insomnii (aveam oricum probleme cu somnul, care acum s-au amplificat). Imi poate spune cineva daca pot aparea extrasistolele de la acei curenti sau sunt simple p***ancidente? Ar trebui sa intrerup fizioterapia? Care poate fi urmarea acestor extrasistole, se poate ajunge la stop cardiac? Va multumesc!

Raspunsuri (1)

daniela65111086

acum 15 ani

Extrasistole nu duc la stop cardiac. Dar daca continua sa apara este bine sa consultati un cardiolog.